mevlut-hediyelerine-ne-yaziliyor
Pratik & Faydalı Bilgiler

Yasin Kitabına Yazılacak Sözler

Kişiye özel yasin kitabı geleneksel mevlit hediyelerinden birisidir. Bebek mevlidi, vefat mevlidi, asker mevlidi gibi çeşitli organizasyonlarda davetlilere dağıtılır. Kişiye özel yasin cüzünün üzerine çeşitli yazılar eklenmektedir. Yasin kitabına yazılacak sözleri mevlit türüne göre listeleyelim.

Bebek Mevlidi Yasin Kitabına Yazılacak Sözler

Bebek mevlidi yasin cüzüne yazılan sözler, kız bebek veya erek bebek oluşuna göre biraz farklılık gösterir. İkisinin de örneklerini verelim.

 Atakan’ın Bebek Mevlidine Hoşgeldiniz (15.05.2019)

Ömer Asaf’ın 40 Mevlidi Hatırası (27.01.2020)

Dualarla Büyü Elif Rana (13.02.2020)

Özlem’in Bebek Mevlidi Hatırası (25.02.2020)

İsimler kısaca bu şekilde yazılır. Bu kısa yazıların yanı sıra yasin kitabı üzerine fazla uzun olmayan ayet ve dua da eklenmektedir. En çok tercih edilen yazı ‘’ Evlat kokusu cennet kokusudur’’ yazısıdır. Ayrıca ‘’ Evlat dünyada nur, ahirette sürurdur’’ yazısı da çokça kullanılmaktadır. Bebek mevlidi yasin kitaplarının arka tarafında ise öğüt niteliğinde paragraflar bulunmaktadır.

Cenaze Yasin Kitabına Yazılan Sözler

Vefat mevlidi yasin cüzünün dış kapak tasarımı bebek yasin kitabına göre farklılık göstermektedir. Kişiye özel vefat mevlidi yasin kitabında yeşil, kahverengi ve siyah renkler daha fazla tercih edilir. Vefat mevlidi yasin kitabı üzerine yazılan sözler de kısaca şöyledir.

Merhum Ahmet Bayındır Anısına (11.05.1951-25.01.2020)

Merhume Nuray Alnıaçık’ın Ruhuna Fatiha (06.04.1953-28.09.2019)

Bu isim ve tarihlere ek olarak ölümle ilgili bazı ayet ve hadisler de eklenmektedir. En çok yazdırılan ayet ‘’ Hepimiz Allah’tan (c.c) geldik ve yine O’na döndürüleceğiz ‘’ ayeti kerimesidir. Vefat yasin cüzünün arka kapak tasarımlarında da nasihat ve kıymetli sözler mevcuttur. Bu sözler zaten kitapların kendi baskılarında bulunmaktadır. Arka kapağa ekstra bir yazı eklettirilmemektedir.

Asker mevlidi yasin kitabı ve söz nişan yasin kitabına yazılan yazılar da bunlara benzerlik göstermektedir. İsim ve tarihin yanına hoşa gidebilecek kısa sözler yazdırılabilir. Bunların seçimi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Mustafa Türklü
1990 Tokat doğumluyum. Aslen Kafkas kökenliyim. 2017 yılından itibaren; e-ticaret sektöründe çalışmaktayım. Okumayı ve blog yazmayı çok seviyorum.
https://www.betadalgasi.com