Genel

Toplumsal Birlikteliğimizin Sağlanmasını Engelleyen İki Cephe

Ülkemizde iki fanatik cephe var ki; toplumsal birlik ve beraberliğimizin sağlanmasını engelleyen cepheler bunlardır. Birinin ayağı takılsa düşse karşı taraftan bilecek derecede nefret ve öfke ile doludur bu fanatikler.

Aslına astarına bakmadan kulaktan dolma öğrendikleri bazı dogmaları kendilerine değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez ilkeler olarak belirleyen bu gruplar için kendilerinden farklı düşünenlere yapılacak her çeşit fenalık da reva görülmektedir.

Peki kim bunlar? Birinci grup; ulusalcı laikçi tayfanın uç cephelerindeki kişiler, ikinci grup; iktidarın kayıtsız şartsız destekçileri. İşte toplumsal birlik ve beraberliğimizi sağlama yolundaki en büyük iki engel. Dedik ya birinin ayağı taşa değse karşı taraftan bilir bunlar diye. İşte aynı şekilde bu iki güruh memleketteki her olumsuz durumun mümessili olarak karşı tarafı görür.

Bir hükümet fanatiğine göre, daha önceki dönemlerde hiç icraat yapılmamış bütün imar ve icraatlar bu dönemde ortaya çıkmıştır. Yine aynı şekilde ulusalcı bir muhalife göre de; sanki daha önce her şey yerli yerinde, ortalık toz pembeydi de bu iktidarla beraber bozuldu.

Bu iki grubunda beslendikleri kaynak sosyal medyadaki trollerdir. Sosyal medya trolleri yüzde doksanı asılsız olan haber ve yorumlarla bu tayfaları istediği gibi yönlendirebiliyor. Bunlar da durumdan şikayetçi değiller. Gerçekler ve belgeler gün gibi ortada dururken bunlar trollerin paylaşımlarını kendilerine kesin delil ediniyorlar ve günden güne kendilerini gaza getiriyorlar.

Sonuçta şu oluyor; hükümet fanatiklerinin bu partizanlıklarını dini gerekçelere dayandırmaları sebebiyle ulusalcı tayfa İslamdan daha da uzaklaşıyor. Aynı şekilde laik kesimin fanatiklerinin eylemleri nedeniyle İslamcı kesimin ulusalcı görüşe olan nefreti artıyor.

İşte bu sebepledir ki; her yerde bahsettiğimiz milli birlik ve beraberlik asla tam manada sağlanamıyor.

Mustafa Türklü
1990 Tokat doğumluyum. Aslen Kafkas kökenliyim. 2017 yılından itibaren; e-ticaret sektöründe çalışmaktayım. Okumayı ve blog yazmayı çok seviyorum.
https://www.betadalgasi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir