Pratik & Faydalı Bilgiler

Asker Mevlidinde Ne Dağıtılır – Ne İkram Edilir?

Askerlik; milletimizin en hassas olduğu hususlardan biridir. Yirmi yaşına gelmiş ve ciddi bir sağlık problemi olmayan her Türk erkeği vatani görevini yapmakla mükelleftir. Ama askerlik zorunlu olmasına rağmen çoğumuzun seve seve yerine getirdiği bir vazifedir.

Öyle ki askere uğurladığımız gençleri davulla zurnayla adeta düğüne gönderir gibi uğurlarız. Hayatımızdaki birçok önemli olayda olduğu gibi kutsal bir vazife olan askerlik öncesinde de mevlit okuturuz. Diğer mevlitlerde olduğu gibi asker mevlidinde de dağıtılan bir takım mevlit hediyelikleri vardır. Asker mevlidinde ne dağıtılır sorusuna kısaca cevap verelim.

Asker Mevlidinde Ne Dağıtılır?

Asker mevlidinde dağıtılan mevlit hediyelikleri de diğer mevlitlerdekilere benzerlik gösterir. Asker mevlidinin başlıca hediyeleri; yasin kitabı, mevlit şekeri, mevlit lokumu, asker çikolatasıdır.

Asker Mevlidi İçin Yasin Kitabı

Asker mevlidi için hazırlanan yasin kitaplarının dış kapağında Türk bayrağı olur. Farklı modelde tasarımları bulmak da mümkündür. Buna ek olarak yasin kitabı bazen sticker bazen de baskı yoluyla isme özel olacak şekilde düzenlenir.

Asker Mevlidi İçin Mevlit Şekeri

Asker mevlidinde ne dağıtılır sorusunun en belirgin cevaplarından biri de asker mevlit şekeridir. Asker mevlit şekerinin külahı da tıpkı yasin kitabı gibi ay yıldız temalıdır. Külah içerisinde; akide şekeri, badem şekeri, Mevlana şekeri, sade lokum, aromalı lokum gibi ürünler bulunur.

Asker Çikolatası

Mevlit şekeri her ne kadar geleneksel biri ürün olsa da; mevlit için hazırlanan çikolatalar yavaş yavaş mevlit şekerinin yerini almaya başladı. Asker mevlidinde de şeker yerine bazen çikolata tercih edilebilmektedir. Asker çikolatalarının da hem kutusu hem de ambalajları özenle süslenmekte ve ürünler kişiye özel hale getirilip hizmete sunulmaktadır.

Bu ürünlere ek olarak yasin kitabının yanında kokulu tesbih ve isim baskılı magnet de hediye olarak dağıtılabilmektedir. Asker mevlidi için gerekli olan mevlit hediyeliklerinin hepsini internet üzerinden burayı tıklayarak kolayca verebilirsiniz.

 

 

Mustafa Türklü
1990 Tokat doğumluyum. Aslen Kafkas kökenliyim. 2017 yılından itibaren; e-ticaret sektöründe çalışmaktayım. Okumayı ve blog yazmayı çok seviyorum.
https://www.betadalgasi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir