ahsap-esya-yapimi
Pratik & Faydalı Bilgiler

Ahşap Hediyelik Eşya Yapımı

Son zamanlarda özellikle kişiye özel hediyelik eşya üretimi ve pazarlamasında ciddi derecede bir artış görüyoruz. Kişiye özel üretimin etkisine girmeyen sektör neredeyse kalmadı. Bu durumda ahşap hediyelik eşya yapımı da artık kişiye özel hale gelmiş durumda.

Daha önceleri ağırlıklı olarak el emeğine dayanan ahşap hediyelik eşya yapımı; son zamanlarda seri üretim halinde gerçekleşmektedir. Bu durumun ortaya çıkmasında özellikle CNC ve lazer kesim makinelerinin kullanımının yaygınlaşmış olması oldukça etkilidir.

Lazer makinesi ile; ahşap hediyelik eşya üzerine istenilen desen veya resim eklenebilmektedir. Ayrıca isim de yazdırılarak, ürünler kişiye özel hediyelik ahşap eşya halinde getirilmektedir. Bunun sonucunda ahşap hediyelik eşyanın ticari amaçla kullanılması oldukça yaygınlaşmış, ahşap hediyelik eşya yapımı başlı başına bir sektör haline gelmiştir.

Ahşap Hediyelik Eşyanın Kullanım Alanları  

Ahşap hediyelik eşyanın kullanım alanı oldukça geniştir. Ahşap ürünlerin kurumsal firmalar için promosyon ve reklam amaçlı, şahıslar içinse özel gün ve davetlerde hatıra amaçlı kullanımı son derece yaygındır. Özellikle magnet ve küçük ofis malzemelerini bu sınıflara örnek olarak gösterebiliriz. Ayrıca kişiye özel cep telefonu tutacağı, kitap ayracı ve bardak altlıkları da en çok tercih edilen ürünlerdendir.

 

Bunların dışında kişiye özel hediyelik olarak da ahşap ürünler sıkça tercih edilmektedir. Belli bir desen şeklinde tasarlanan büyük duvar süsleri, kapı süsleri gibi ürünler kişiye özel hale getirilerek farklı ortamlarda kullanılabilmektedir.

Ahşap hediyelik eşya yapımı; ticari amacın dışında hobi olarak da tercih edilen alanlardan biridir. Büyük makinalara ihtiyaç duyulmaksızın bir takım temel gereçlerle, evde ahşap hediyelik eşya yapımı da mümkündür.

 

Mustafa Türklü
1990 Tokat doğumluyum. Aslen Kafkas kökenliyim. 2017 yılından itibaren; e-ticaret sektöründe çalışmaktayım. Okumayı ve blog yazmayı çok seviyorum.
https://www.betadalgasi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir